Maria Sławek - Duet

Duet

Maria Sławek & Piotr Różański

Maria Sławek (skrzypce) i Piotr Różański (fortepian) tworzą duet od 2007 roku. Studiowali kameralistykę w klasie prof. Janiny Romańskiej – Werner na Akademii Muzycznej w Krakowie. Podczas kursów mistrzowskich uczyli się także m.in. u P. Badury – Skody, D. Stabrawy, M.Mosia i D.Schwarzberg.

Występowali na wielu festiwalach, m.in. „Wawel o zmierzchu” w Krakowie, „Muzyka w starym Krakowie”, ” Mozartiana” w Gdańsku, „Emanacje” w Krakowie i Suchej Beskidzkiej. Na zaproszenie Fundacji Kościuszkowskiej w 2012 roku wystąpili z recitalem w Nowym Jorku. Wydana w 2012 roku debiutancka płyta z sonatami Schumanna i Prokofiewa zebrała pozytywne recenzje i prezentowana była m.in. na antenie Programu 2. Polskiego Radia.

W 2013 roku, wraz Polską Orkiestrą Radiową pod dyr. Marka Mosia, muzycy wzięli udział w prawykonaniu utworu Anny Zawadzkiej – Gołosz: „Spettro”, którego rejestracja fonograficzna znalazła się na płycie poświęconej twórczości kompozytorki, wydanej przez Polskie Radio. Również w 2013 roku wystąpili z „Atmie” – muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem na koncercie z okazji 131. urodzin kompozytora.

W 2015 ukazała się kolejna płyta artystów nagrana dla wytwórni CD Accord zawierająca rejestrację sonat Mieczysława Weinberga.